İkinci Yuvamız Eğitim Kurumları 1994 yılında Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunu Hülya İSİN ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu Ferhat İSİN tarafından Hıfzıssıhha' da kurulmuştur.

     1994 yılında İkinci Yuvamız Özel Eğitim - Öğretim kurumu olarak başlayan çocuklarla birlikteliğimiz 22 yıldır devam ediyor. Pekçok velimizden duyduğumuz "iyiki varsınız" sözleriyle, kazandığımız iyi insanlarla, büyüyen güzel çocuklarla hep dürüst, hep ilerici ve daima Atatürkçü çizgimizle elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışan  "Çocukların Mutluluğu Bizim Mutluluğumuzdur" sloganını ilke edinen bizler, eğitimci olarak önce Anne - Baba eğitiminin şart olduğunu düşünüyoruz. "Mutlu, eğitimli anne ve baba, mutlu ve öğrenen çocuk" felsefesini doğru bulan yaklaşımımız eğitim programımızıda bu şekilde düzenlememize sebep oluyor.

     Yıllardır yaptığımız sayısız anne- baba eğitimi toplantılarındaki şeffaf ve yapıcı tavırlarımız sayesinde yetiştirdiğimiz çocukların bugünkü durumları en büyük onurumuz. 

     Bu yıl üniversitede psikoloji ve sosyal hizmetler okuyan çocuklarımızın staj yeri olarak bizi seçmeleri ve okulumuzda staj yapmaları ne kadar uzun zamandır çocuklarımızla birlikte olduğumuzu gösteriyor.

     Okulumuzun eğitim programı çocuklarımızın bireysel özelliklerine göre değişen çeşitli tekniklerin kullanıldığı, toplumsal  yaşamın getirdiği sorumluluk ve değerler eğitiminin verildiği, Atatürk ilkelerinin tüm programımıza yansıtıldığı çalışmalarımızla zenginleştirilmiştir.

Misyonumuz;

     Eğitimci olarak ilkelerimiz en kıymetli varlığını bizim ellerimize teslim eden anne - babalara karşı verdiğimiz sözleri tutmak, bu görev bilinci ile çocuklarımıza okul öncesi eğitimde sunulacak aktif öğrenme  programlarıyla bir üst seviyeye yükseltmektir.

 

Çocuklarımız bugünün küçükleri olarak sınırsız sevgiyi, yarının büyükleri olarak saygıyı haketmektedirler.